close
تبلیغات در اینترنت
مقالات و مطالب IT

دوربین مدار بسته دید در شب چیست

دوربین مدار بسته دید در شب چیست

در مطالب قبل به بیان کامل دوربین مدار بسته دید در شب اشاره کردیم.در این بخش می خواهیم به روش کار و انواع دوربین مدار بسته دید در شب بپردازیم.

روش کار دوربین مدار بسته دید در شب به این شکل بوده که در دوربین یک سنسور تهبیه شده که در زمانی که نور  عبوری از آن به یک اندازه از پیش تعیین شده می رسد , یک سری LED  مادون قرمز در اطراف لنز دوربین مدار بسته قرار گرفته اند شروع به ساتر نمودن نور مادون قرمز کرده و زاویه دید دوربین را پوشش می دهند.

این LED ها به صورت مادون قرمز نوری را در فضا پخش می کنند که با برخورد اشعه به اجسام مقابل دوربین اشعه به سمت لنز دوربین بر میگردد و باعث می شود دوربین بتواند از آن تصویر برداری نماید.

در زمانی که اشعه مادون قرمز به لنز دوربین بر میگردد تصویر دوربین سیاه و سفید می شود و امکان تصویر برداری به صورت رنگی را ندارد.

برای تست سلامت دوربین مدار بسته دید در شب شما می توانید انگشت خود را بر روی سنسور دوربین که در زیر لنز کاملا مشخص است برای چند ثانیه نگه دارید تا LED ها روشن شوند.

لازم به ذکر است که LED ها از خود نوری که قابل مشاهده باشد ندارند فقط دورن LED قرمز می شود.

انواع دوربین مدار بسته دید در شب:دوربین های مختلفی برای تصویر برداری در شب وجود دارد و بیشتر برند های سازنده دوربین مدار بسته دارای دوربین مدار بسته دید در شب هستند و فقط به خاطر اندازه پرتاپ مادون قرمز به اطراف با یکدیگر متفاوت هستند و به قدرت LED های دوربین بستگی دارد.

 

 8112785 - 0912

آدرس جدید سایت:

www.DPFARAZ.comدوربین مدار بسته بدون دید در شب

دوربین مدار بسته بدون دید در شب

دوربین های مدار بسته بنا به نیاز مشتریان باید توانایی آن را داشته باشند که در تاریکی یا بهتر بگوییم در طول شب , بتوانند تصویر برداری نمایند.

برای این کار احتیاج به LED مادون قرمز بر روی دوربین داریم که به راحتی می تواند در تاریکی مطلق تصویر برداری نماید.

بعضی از دوربین ها دارای LED نمی باشند و یا اینکه نمی شود روی این دوربین ها LED قرار داد , این موضوع مانع تصویر برداری این دوربین ها در زمان ناریکی نمی شود و می توانند در شرایط نبودن نور کافی نیز تصویر برداری نمایند.

مثلا دوربین های باکس که لنز آنها جدا هست یکی از این مدل دوربین ها هستند.

چطوری دوربینی می تواند بدون LED در زمان کمبود یا نبود نور تصویر برداری کند؟
ادامه مطلب ...