close
تبلیغات در اینترنت
تفاوت های دوربین دام و بالت

تفاوت های دوربین دام و بالت

تفاوت های دوربین دام و بالت

 

همه ی عزیزانی که به تازه گی وارد دنیای سیستم های مداربسته شده اند با این پرسش روبرو هستند که چه تفاوتی میان دوربین مدار بسته مدل دام dome و مدل بالت bullet وجود دارد ؟ این دو مدل دوربین مداربسته کاربرد گسترده ای دارند.در حالت عادی معمولا مدل dome و bullet میتوانند به جای یکدیگر استفاده شوند و همان کارایی را دارا باشند. اگر شما یک دوربین ۷۰۰ تیوی لاین ) dome و یک دوربین ۷۰۰ مدل bullet داشته باشید هر دو یک کارایی و رزولوشن را برای شما فراهم کینند. این دو مدل تفاوتهای زیادی ندارند اما برخی تفاوتهای کوچک بین این دو مدل وجود دارد.

نصب و راه اندازی دوربین های bullet روی دیوار و dome روی سقف

دوربین های dome :
واضحترین تفاوت بین این دو دوربین شکل آنهاست. دوربینهای dome داخل و روی سقف نصب میشوند. این دوربینهای امنیتی ممکن است جزئی از دکوراسیون داخلی شما شوند؛ شما میتوانید دوربینهای شیک متناسب با دکوراسیون داخلی خود را انتخاب کنید بدون اینکه دکوراسیون شما زیبایی خود را از دست بدهد. علاوه بر این دوربینهای dome فضای کمتری را نسبت به دوربینهای bullet اشغال میکنند.

دوربین های bullet :
این دوربینها به دیوار نصب میشوند و محدوده ی مورد نظر خود را نظاره میکنند. این دوربینها ظاهری شبیه به لوله ی تفنگ و یا گلوله دارند و به همین علت نام این مدل bullet نامیده شده است.

نصب دوربینهای bullet در فضای باز و نصب داخلی دوربین dome :

دوربین های dome برای فضای بسته طراحی شده اند و دید کوتاهی دارند و مسافتهای کم را میبینند ضمن اینکه طراحی شیک و جمع و جوری برای آنها انجام شده است. یک دوربین زیبا که میتواند با هر دکوراسیونی به کار گرفته شود.
یکی از نقطه ضعفهای این دوربین ها این است که برای مطابقت با محیط ( زوم و فوکوس و …) باید اندکی از کار بیفتد. علاوه بر این ، این دوربین ها به دلیل طراحی ظریف، دارای لنز کوچکی هستند و دیدشان محدود به فاصله های کوتاه و نزدیک می باشد.

دوربین های bullet با طراحی ضد آب :

این دوربینها در فضای باز نصب و راه اندازی میشوند. اندازه ی آنها بزرگتر است و میتوانند بهترین راه برای جلوگیری از سرقت باشند. اکثر دوربینهای bullet با عملیات نصب براکتی همراه هستند. عملیات نصب براکتی انعطافپذیری زیادی را فراهم میسازد که مجهز به مفصل افقی و عمودی است تا بهترین دید را فراهم سازد.
مقاومت در برابر آسیب دوربین های dome
اکثر این دوربینهای مداربسته دارای پوشش پلاستیکی گنبدی شکلی هستند که این پوشش گنبدی شکل منجر به مقاومت در برابر آسیب و ضربه می گردد. این ویژگی برای لحظه ای که در آن تعداد زیادی از افراد مختلف تحت نظر این دوربین هستند بسیار حائز اهمیت است. دوربینهای ضدآسیب dome برای بانکها، فروشگاه ها کافه ها و منازل مناسب هستند.

دفتر فنی و مهندسی دیدبان فراز

09128112785

 

آدرس جدید سایت:

www.DPFARAZ.comمطالب مرتبط